ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5962310
*
nr 596 2310
Spegel
med lampetter, smide, höjd: 62
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 18:28:58
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 596 2310
Spegel
med lampetter, smide, höjd: 62
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53